1974 - Azim ve Umutla Atılan İlk Adım

Alesta Home’un Kurucusu Fuat Yazıcı, Ankara Necatibey’de bir ev tekstil firmasında çırak olarak işe başladı. Azim, inanç, heyecan ve umutla atılan bu ilk adımla kuruluş sürecinin temelleri atıldı.

kurucumuz-fuat-yazici-ev-tekstili-firmasinda-calismaya-basladi
alesta-home-ilk-magazasi

1990 – Alesta Home Sektörde Yerini Aldı

Fuat Yazıcı; yıllara dayanan engin bilgi birikimini, üretim, satış ve yönetim konularındaki deneyimini girişimcilik ruhuyla birleştirerek Alesta Home’u kurdu ve ilk Alesta Home mağazası Ankara’da açıldı.

1991 – İlk Otel Projesiyle Sektörde Marka İsmi Duyuldu

Alesta Home İstanbul Taksim’de bulunan ‘’Hyatt Regency Hotel’’ ile ilk otel proje uygulamasına başladı. Az sayıda fakat nitelikli bir kadro ile işleri büyütmeye başlayan Alesta Home, otel projesindeki başarısıyla faaliyet gösterdiği sektörde ismini hızlıca duyurmaya başladı.

alesta-home-ilk-otel-projesi-hyatt-regency
alesta-home-uluslararasi-distributorlukler-aldi

1992 - Avrupa Markalarının Distribütörlükleri Alındı

Apelt, Belair, Collezione Cesaro ve Anker gibi büyük Avrupa markalarının Türkiye distribütörlükleri alındı. Pazarın güçlü markalarıyla birlikte çalışmaya başlayan Alesta Home, ürün yelpazesini ve müşteri deneyimini zenginleştirdi.

1993 – Global Markalardan Özel Kumaşlar İthal Edildi

Alesta Home; Heimtextil/Frankfurt, Maison Objet/Paris, Proposte/Como ve Decosit/Brüksel olmak üzere yurt dışı fuarlarına aktif olarak katılım sağlayarak, Avrupa’nın önde gelen firmalarından ithal ettiği perdelik ve döşemelik kumaşları ilk kez Türkiye’deki müşterileriyle buluşturdu.

alesta-home-heimtextil-fuarina-katildi
alesta-home-ayranci-magazasi

1995 – Büyüme Hedefleri Doğrultusunda İkinci Mağaza Açıldı

Hedeflerini büyütmek konusundaki cesaretini hep diri tutan Alesta Home, ikinci mağazasını Ankara’da, Aşağı Ayrancı’da açtı.

1997 – İlk Kez Profesyonel İç Mimarlarla İş Birliği Yapıldı

Mağazacılıkla beraber proje işlerine devam eden Alesta Home, bünyesinde iç mimarlardan oluşan profesyonel bir ekip oluşturarak ilk kez tasarım hizmeti vermeye başladı.

alesta-home-ic-mimari-tasarim-hizmetine-basladi
alesta-home-evteks-fuarina-katildi

1999 - İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’na Katılım Sağlandı

Alesta Home, ev tekstili sektöründe Türkiye’nin en büyük fuarı olan “İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’na” (EVTEKS) ilk olarak 1999 yılında katılım sağladı ve bu prestijli platformda dünyanın dört bir yanından gelen konuklarına ürünlerini tanıttı.

2001 – Alesta Home Mağazası Bilkent Center AVM’de Açıldı

Rekabetçi, dinamik, gelişime ve yeniliğe açık bir marka olmak için istikrarlı adımlar atan Alesta Home, ilk AVM mağazasıyla ürettiği değeri başka bir boyuta taşıdı.

alesta-home-bilkent-center-avm-magazasi
alesta-home-anitkabir-konferans-salonu-projesi

2005 – Gururla Anılan En Özel Çalışma Anıtkabir Müze - Konferans Salonuna Yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’de bulunan Müze-Konferans Salonu için tasarlanan özel baskı-dokuma halı uygulaması, Alesta Home’un en gurur verici işi oldu.

2006 - Ümitköy Design Plaza’da Alesta Home Mağazası Açıldı

Sektöründe en iyi firmalardan olan; Koleksiyon Mobilya, Keklikoğlu, Güreller, Halıcızade ile iş birliği yapılarak Ümitköy Design Plaza’da Alesta Home mağazası açıldı. Bu güçlü girişimle birlikte müşteri ihtiyaçları tek bir çatı altında toplandı.

alesta-home-umitkoy-magazasi
alesta-home-cayyolu-magazasi

2015 – Çayyolu’nda Alesta Home Mağazası Açıldı

Ev tekstili ve dekorasyon sektöründeki girişimleri ve yatırımlarıyla giderek artan bir ivme yakalayan Alesta Home, Ankara’nın hızla gelişen semtlerinden biri olan Çayyolu’nun avantajlı konumunu mağaza açarak değerlendirdi.

2017 - Alesta Home E-Ticaret Serüvenine Başladı

Alışveriş deneyiminin dijital platformlara taşınmasıyla birlikte Trendyol, N11, Hepsiburada, Amazon ve Gittigidiyor e-ticaret sitelerinde çevrim içi mağazalar açıldı.

alesta-home-e-ticarete-basladi
alesta-home-internet-sitesi-yenilendi

2019 – Yeni Satış Kanalı “alestahome.com” Olarak Güncellendi

Alesta Home’un internet sitesi, “alestahome.com” yenilendi ve bu site üzerinden internet satışlarına başlandı.