Hakkımızda

Alesta Home’un hikayesi, 1970’lerin başında, bir gencin hayalleri ile şekillenmeye başladı.

Yaşam boyu idealleri, hayalleri ve hedeflerinin peşinden ilerleyen Fuat Yazıcı tarafından, 1990 yılında Ankara’da temelleri atılan Alesta Home, bugün ikinci nesil aile şirketi olarak; ev tekstil ve dekorasyon trendlerine yön veren, yaptıklarıyla yarınlara ilham kaynağı olan, kabiliyetlerini yaşam alanlarına taşıyan dinamik bir marka olarak geleceğe emin adımlarla ilerliyor.

1990’ların başından itibaren iyi yaşam için güzel fikirler üreten Alesta Home, dünyanın beğenisini kazanan kumaş ve ev dekorasyon ürünleri ile perdeden halıya, duvar kağıdından ev aksesuarlarına kadar pek çok farklı kategoride hayatınızın bir parçası olmaya devam ediyor.

Faaliyet alanını sadece evlerle sınırlandırmayan, estetiği fonksiyonellikle sentezleyen zengin ürün gamıyla otel, hastane, ticari alan vb. büyük ölçekli projelerde de farkını sergiliyor.

İş ve hizmet süreçlerinde rasyonel büyüme hedeflerini, kurum değerlerini, sürdürülebilir başarı anlayışını esas alan Alesta Home, çalışanlarından ortaklarına kadar tüm paydaşlarıyla bu ilkelerin etrafında birleşiyor.