Peştamal, Türk kültürünün en önemli parçalarından bir tanesidir. SPA ve hamam merkezlerinde yoğun bir ilgi gören peştamal ile siz de ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Osmanlı’dan günümüze kadar uzanan köklü bir geçmişi olan peştamal, dünya çapında da ünlüdür. Özellikle Türkiye’yi ziyaret eden turistler tarafından yoğun bir şekilde ilgi görmektedir.

Kelime olarak örten kumaş ve iş yaparken giyilen giysi anlamına gelmektedir. Halk arasında peştemal olarak bilinen ürünün doğru yazım şeklide peştamaldır. Dikdörtgen şeklinde ince dokuma bir ürün olan peştamal, dikişsiz bir şekilde üretilmektedir. Ürünü giyecek kişi kumaşı kendi etrafında sardıktan sonra iki ucunu düğümlemektedir.

Peştemal Çeşitleri

Osmanlı’daki kullanımı göz önüne alındığında öncelikli bir şekilde önlük olarak kullanıldığından bahsedebiliriz. Tarih boyunca farklı renk ve desenlerde ki bu ürün yoğun bir şekilde ilgi görmektedir. Farklı üretim şekilleri ile dikkat çeken bu ürünleri siz de tercih ederek kusursuz bir şekilde tercih edebilirsiniz. Ancak farklı markaların ürettiği geleneksel desenleri ve farklı renkleri de bulmak mümkündür. İpekten üretilen ve futa adı verilen peştemalların üretimine ise uzun zaman önce son verilmiştir.

Peştamal Fiyatları

Bu ürünleri fiyatları tercih edeceğiniz ürünün özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu noktada ürünlerin fiyatlarını detaylı bir şekilde inceleyerek sizin için en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Peştamal fiyatları ile ilgili detaylara web sitemizden ulaşabilirsiniz. Web sitemizde yer alan ürünleri detaylıca inceleyerek siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.