Gösterilen sonuç sayısı: 2

Havlu, ev tekstil ürünleri arasında en fazla tercih edilendir. Çeşitli özelliklere sahip sonsuz bu tekstil ürünleri seçeneği ile hangisinin iddialarını karşılayacağını bilmek zordur. Sizin için doğru seçimi bulmak için en iyi test edilmiş banyo havlularımızı kontrol etmelisiniz.

%100 pamuk en yumuşak ve en emici olanıdır. Mısır ve Supima gibi birinci sınıf pamuklulara çok fazla odaklanmayın. Normalde birinci sınıf olarak kabul edilmektedir. Ancak tekstil ürünü testlerinde yumuşaklık, emicilik veya dayanıklılık üzerinde fazla bir etkisi olmadığı görülmüştür. Diğer bir seçenek ise pamuk/polyester karışımıdır. Genellikle daha ucuzdur. Bunun yanı sıra çabuk kurumaktadır ve daha dayanıklıdır.

Havlu Çeşitleri

Pamuk, kısa lifleri çıkarmak için fırçalanarak kumaşı daha yumuşak ve daha dayanıklı hale getirmektedir. Mağazadaki yumuşaklık için havluyu hissetmeniz gerektiği anlamına gelmez. Aslında, üreticiler bu ürünleri daha yumuşak hissettirmek için cilalayabilir, ancak kaplama yıkama sırasında çıkacaktır. Bunun yerine, kenarların düzgün bir şekilde katlandığından ve yakın, güvenli dikişlerle sabitlendiğinden emin olunması gerekir.  Bu kaliteli işçiliğin bir işaretidir. Bu, yıpranmayı önlemektedir ve havlunun ömrünü uzatmaya yardımcı olabilmektedir.

Havlu Fiyatları

Süper yumuşak, ultra emici bir havlu istiyorsanız yüzeyinde yoğun, peluş iplik ilmekleri olan %100 pamuk tercih etmelisiniz. Çabuk kuruyan ve daha dayanıklı bir kumaş istiyorsanız, pamuk-poli karışımı veya düşük tüylü ürünleri tercih edin. Kabarık halkalar, havlunun yumuşak hissetmesine ve suyu emmesine yardımcı olmaktadır. Ancak kurumaları daha uzun sürebilmekte ve yıkamadan daha fazla yıpranabilmektedir.