Perde Tutucular Sayesinde Şık Görünümler

Alesta Home Perde Tutucular

  Perde ve tüller güneşten korunma veya diğer amaçlarından farklı olarak dekorasyon amacına daha çok hizmet eder hale gelmiştir. Bu durum perdelere takılan aksesuarlar sayesinde daha çok ön plana çıkar. Ayarlanan perde düzenleri, dekorasyona uygun perde tutucu modelleri seçilmesi gibi faktörler amacına ek olarak daha şık görüntülerin oluşması da mümkün olur. Önemli olan hayal gücü ve beğeniye bağlı olarak perde tutucularından doğru şekilde faydalanmaktır. Seçim yaparken göz önüne alınması gereken detaylara hâkim olmak bu açıdan gereklidir.

Perde Tutucu Kullanmanın Faydaları Nelerdir ?

Perdelerde artık sıklıkla görülen tutucular perdenizin hayal edilene uygun olmasında önemli araçlardır. Kullanılması durumunda ise:

  • Perdelerinizi dekore etmek daha kolay olur,
  • Perdenize zarar vermez,
  • Duvara tutturulması gerekmediğinden iz sorunu olmaz,
  • Şıklık kazandırır,
  • Perdeniz kırışmaz ve kolay şekil alır.

Bu tarz faydaları olan tutucuların perdelerinizde değişiklik yapmanıza büyük oranda fayda sağlayacağı kesindir. Aynı zamanda seçimleri doğru yapmanız halinde uzun yıllar kullanmanız da söz konusu olur.

Perde Tutucuları Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Perdenizin durumuna, ağırlığına ve modeline göre nasıl bir perde tutucusu seçeceğinize karar vermelisiniz. Perdenizin çok ağır olması durumunda küçük bir tutucu seçilmesi ağırlığı taşıyamayacağından istediğiniz sonucu almak konusunda zorlayıcı olacaktır. Dekoratif görüntü kadar mıknatıslı yapısının nasıl olduğuna da odaklanmak gerekir. Bu sayede kullanışlı ve istediğiniz şekli verebileceğiniz bir model seçebilirsiniz. Tasarımlara göre farklı perde ve tüller ile uyumlu farklı modeller vardır. Mutlaka uygun ve göze hitap eden perde tutucu bulmak ve kullanmak mümkün olacaktır.

Perde Tutucu Modelleri

Perde tutucularında dekorasyon imkânı geniş olduğundan farklı modellere rastlamak olası bir durumdur. Ahşap kullanılan, plastik aksamları bulunan, el işlemesi veya farklı malzemelerden oluşan kaliteli perde tutucuları bulunabilir. Perde dekorasyonuna veya ağırlığına göre bunlar arasından seçim yapılır. Ekonomik rakamlarla temin edilen bu perde tutucular evinizin ve perdenizin eski haline göre çok daha farklı görünmesini sağlayabilir.  Bunun için modele karar verilmesi ve uygun seçimle birlikte kullanılması son derece önemlidir. Bu sayede göze hoş gelen tasarımlar ortaya çıkmış olur.