Ödeme yöntemleri nelerdir?

Ödeme yöntemleri şu şekildedir: Visa, Mastercard, American Express

Kredi kartım neden reddedilir?

Sizden talep ettiğimiz bilgilerin kredi kartınızdakilerle aynı olması gerekir. Basit bir yazım hatası işlemin reddedilmesine neden olabilir, bu yüzden ödeme formunu dikkatle doldurmanızı rica ediyoruz. Kredi limitiniz aşılmış ya da kartınızın son kullanma süresi dolmuş olabilir.

Ödeme yaptığınız kredi kartınızla ilgili sorularınız için lütfen bankanızla iletişime geçin.

Fatura şirketimin adına olabilir mi?

Evet. Alışveriş sepetinde alışverişin bir birey ya da şirket için yapıldığını belirtebilirsiniz. Şirket için yapılması durumunda, vergi bilgilerinizi girmeniz istenecektir.

Siparişim ne kadar sürede teslim edilir?

Siparişiniz alındıktan sonra yaklaşık 2-3 iş günü içinde teslim edilir

Satın aldığım ürünü teslim alırken kargo ücreti ödeyecek miyim?

Satın aldığınız ürüne ilişkin kargo bedeli siparişinizi onaylarken tarafınıza sunulur ve onayınız dahilinde sipariş tutarına ilave edilir. Siparişiniz adresinize ulaştığında kargo yetkilisine kesinlikle ödeme yapmayınız.,

Siparişimin durumunu nasıl takip ederim?

Siparişlerinizin durumunu, ‘Hesabım’ > ‘Sipariş Takip’ bölümünden takip edebilirsiniz.

Siparişimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtık, ezilme, ıslanma, vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak, ürün değişimi veya ücret iadesinde işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

Ayrıca paketinizde bulunan ürünlerin, faturaya yansıyan ürünlerle aynı olduğundan emin olmanızı öneririz.

*Kargoyu teslim aldıktan sonra yapılan eksik/hasar bildirimleri, tutanak olmadığı ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

Siparişimi nereden teslim alabilirim?

Siparişiniz belirttiğiniz bir adrese (ev, iş yeri gibi yerlere gönderilir.) veya tercih ettiğiniz bir Alesta Home mağazasına gönderilebilir.

Mağazaya teslimat süreci nasıl işler?

Mağazaya teslimat seçeneğini seçtiyseniz siparişiniz geldiğinde size bir e-posta/SMS mesajı göndereceğiz (Lütfen siparişinizi 15 gün içerisinde alınız). Paketi size teslim edecek kişiye sipariş numarasını ve kimliğinizi göstermeniz gerekecektir.

Eve teslimat süreci nasıl işler?

Eve teslimat seçeneğini seçtiyseniz, ürünleriniz gönderildiğinde (siparişiniz depodan çıktığında) bir e-posta ve takip numarasını içeren (kargo şirketinin web sayfasına linkle birlikte) bir diğer e-posta göndeririz.

TESLİMAT YERİ ALIŞVERİŞ TUTARI KARGO ÜCRETİ
Mağaza ÜCRETSİZ
Ev 0 – 100 TL 10 TL
Ev 100 TL üzeri ÜCRETSİZ
Aynı Gün Ankara 30 TL